* kuchařka/

vedoucí

kuchařka

* asistent pedagoga

Další týden výuky jsme zahájili v EPTu

… využili jsme totiž pozvání tamějšího výukového centra ve Svatavě a v pondělí 9. října jsme krátce po osmé hodině nastoupili do autobusu, abychom si vyzkoušeli trošku té manuální práce. Našimi průvodci se na místě stali Petr Tóth a Pavel Reichard a několik jejich učňů, kteří se celé jeden a dvacítce žáků ze 7. A trpělivě několik hodin věnovali. Naši žáci se potkali s ponkem, svěrákem, pilníkem, ale také třeba frézou či vrtačkou. Mnozí z nich absolvovali něco podobného zcela určitě ve svém životě poprvé, a tak jsem hlavně rád, že se toto setkání obešlo bez krveprolití a všichni odcházeli z dílny ve stejném fyzickém stavu, jako do ní vešli. Žáci celou exkurzi dokonce komentovali slovy, že je to vcelku bavilo a že by se někdy v budoucnu nebránili podstoupit poněkud intenzivnější výcvik v zacházení s nástroji a stroji. Je pravdou, že největší atrakcí se pro některé stal nákup v místním automatu, ale jednoduchý přívěsek na klíče zvládnul pod odborným vedením vyrobit z polotovaru úplně každý, a to včetně dívek, které si kupříkladu zakládají na svých pestrobarevných nehtech. Ony necelé tři hodiny jsme tedy strávili v pohodě a ještě jsme se i něčemu přiučili a já chci za tuto praktickou možnost moc poděkovat firmě ept connectors, která nám ji poskytla.

Mgr. Aleš Plevka, t. u. 7. A