* kuchařka/

vedoucí

kuchařka

* asistent pedagoga

Návštěva MŠ - "Hodinka ve IV.B"

Ve dnech 12.1.2015 a 14.1.2015 nás přišli navštívit budoucí prvňáčci z MŠ. Naším úkolem bylo připravit pro ně malé pásmo na 60 min. – tzn. „hodinku“. „Hodinka“ byla tematicky zaměřená na Perníkovou chaloupku. Měli jsme pět stanovišť, kde si každý budoucí žáček mohl vyzkoušet svoji zručnost, paměť, sluchové vnímání, psaní a matematické dovednosti.

Každý žák ze IV.B měl na starosti předškoláka, kterého provázel tzv. kolečkem. Společnými silami prováděli dané úkoly – učili se básničku Perníková chaloupka, vyráběli perníčky, kočičku, motali klubíčkem – psali na tabuli i na pracovní list, házeli kostkou a určovali počet teček, pojmenovávali obrázky a vytleskávali slabiky. Na závěr v kruhu jsme společně zhodnotili výsledky naší práce. Děti z MŠ nám řekly, co se jim nejvíce líbilo na „kolečku“. Žáci IV.B  naopak zhodnotili své žáčky. Na úplný závěr jsme si s dětmi řekli básničku Perníková chaloupka.

Tímto bych chtěla poděkovat paním učitelkám z MŠ za připravenost budoucích prvňáčků. Na dětech z MŠ bylo vidět, že je činnost velice zajímá a jednotlivé úkoly prováděli s chutí. Taktéž musím pochválit i moje žáky, neboť se velice dobře zhostili daného úkolu a myslím si, že si z těchto dní odnesli i nějakou zajímavou zkušenost.

Mgr. Ilona Vakešová