* kuchařka/

kuchařka

* asistent pedagoga

Česko-slovenský projek Záložka 2014

Naše škola se již podruhé zapojila do česko-slovenského projektu Záložka 2014 „Záložka do knihy spojuje školy: Moje oblíbená kniha“, který vyhlásily Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze společně se Slovenskou pedagogickou knižnici v Bratislavě.

Letos nám byla přidělena partnerská slovenská škola ZŠ s MŠ Suchá nad Parnou z Trnavského kraje.

Cílem projektu bylo navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih, které žáci sami vyrobili.

Žáci měli za úkol vytvořit záložky pro své slovenské kamarády během října. Někteří žáci měli zkušenost již z loňského roku, někteří žáci se tohoto projektu zúčastnili poprvé. Úkolem letošní záložky bylo ztvárnit oblíbenou knihu.  Pracovní úsilí žáků při tvorbě záložek i hotové záložky byly během i po dokončení zdokumentovány a fotografie byly zaslány na webové stránky Národní pedagogické knihovny v Praze.

V letošním roce se do tohoto projektu zapojili žáci z 2. –5. tříd. Celkem se zapojilo 145 žáků z 1. stupně. Všem žákům, kteří se do projektu zapojili, patří velké poděkování za jejich pečlivost a zodpovědnost v plnění tohoto úkolu.

Dne 30. 10. 2014 naši žáci obdrželi záložky ze Slovenska. Na záložkách se podíleli žáci z 1. – 4. tříd MŠ s ZŠ Suchá nad Parnou.

Mgr. Ilona Vakešová, třídní učitelka IV. B