* kuchařka/

kuchařka

* asistent pedagoga

Česko-slovenský projekt ZÁLOŽKA 2013

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze společně se Slovenskou pedagogickou knižnici v Bratislavě vyhlásily česko-slovenský projekt pro základní školy nazvaný

„Záložka do knihy spojuje školy:Namaluj mi svého oblíbeného literárního hrdinu“.

Do tohoto projektu byli přihlášeni žáci ze tříd : 3. B, 5. A a 5. B.

Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Děti vytvoří záložky do knihy, na kterých libovolnou technikou ztvární svého oblíbeného literárního hrdinu. Následně tyto vyrobené záložky budou vyměněny s partnerskou školou ve Slovenské republice.

Naší škole byla přidělena slovenská škola ZŠ s MŠ  Budmerice, která se nachází 20 km od Bratislavy. Žáci naší školy budou vyrábět celkem 81 záložek do konce října 2013.  Poté dojde  k výměně záložek. Naši žáci obdrží záložky od svých slovenských kamarádů.

Zapsala : Mgr. Ilona Vakešová