*****************
Nabízíme volné pracovní místo na tyto pozice:
* kuchařka/
vedoucí
kuchařka
* asistent pedagoga
* sociální asistent
Více informací zde.
Prosinec je zvláštní měsíc v životě každého dítěte. Nepokoj, napětí, nesoustředěnost a určitá dávka zlobení začíná už v den, kdy do ulic vyráží čert a Mikuláš. Pokračuje dál a vlastně ani poslední den před prázdninami nekončí – úlevu vidí až rodiče u vánočního stromečku spolu s rozzářenýma očima svých ratolestí.
Ve školní družině se to od začátku prosince hemží obrázky čertů, Mikulášů, sněhuláků, na stěnách visí barevné řetězy, na oknech se usmívají vločky, zelené pastelky malují vánoční stromek…
Vánoční stromek…ten náš – družinový je ale letos jiný. Kouzelný.
Nedá se popisovat, jak vznikl jeho základ, snad se jen patří poděkovat člověku, který vytvořil kovovou konstrukci. Jen tak a nám pro radost. Děkujeme.
Na konstrukci přišel papír a mohlo se začít. S čím? No přeci s větvičkami – jehličkami… Spodní řadu vytvořily ruce všech „dospěláků“ pohybujících se ve školní družině a jídelně. Ano, i paní kuchařky položily na chvilku měchačky a šly obkreslit své ruce na zelený papír…další řady byly pak dětí…a že těch řad ručiček bylo…
Byla to práce na celý týden, děti zapomínaly zlobit a pomalu se předháněly, kdo ručiček vystříhá víc. Vystřihovalo se ráno, vystřihovalo se odpoledne, průběžně se lepilo a bylo spoustu času na povídání si o Vánocích a tradicích s nimi spojených.
Když byla přilepena poslední ručička, špička stromku dostala zlatou proplétanou hvězdičku, perníčky nazdobily větve a kolem dokola byl omotán řetěz, který vznikl napichováním čtverečků a koleček z tvrdého kartónu.
Pak přišlo obdivné vydechnutí a…pochvaly od maminek a tatínků, dědečků a babiček, kteří ho uviděli…
A proč právě ručičky? Dospělé napadne určitá podoba s větvičkami smrku…děti na mojí otázku odpověděly jinak. Aniž by zvedly oči od zeleného papíru a nůžek, s mírným zavrtěním hlavy z nich vyšla slova o tom, že jsme kamarádi a že si pomáháme….
…JE kouzelný…
Šárka Mašková