* kuchařka/

kuchařka

* asistent pedagoga

Den otevřených dveří

Základní škola v Habartově si v sobotu 19. listopadu prostřednictvím Dne otevřených dveří připomene 50 let existence školní budovy.

Od roku 1961, kdy byl slavnostně otevřen pavilon A nové školní budovy v ulici Karla Čapka, letos v září uplynulo kulatých padesát let a to je důvod si tento okamžik náležitě připomenout. Oslavy budou probíhat během celého školního roku, ale právě sobota 19. listopadu je určena pro širokou veřejnost a někdejší i současné zaměstnance, aby zavzpomínali na léta strávená ve škole v, kde se v současnosti nachází již plnohodnotný školní areál se dvěma pavilony, školní družinou a jídelnou, tělocvičnou, rozsáhlou zahradou a přilehlými sportovišti.

V sobotu dopoledne a odpoledne se od devíti do patnácti hodin otevřou školní brány a všem návštěvníkům po detailní exkurzi nabídneme posoudit to, jak se naše škola proměnila od doby, kdy byla součástí právě jejich života. Na příchozí bude čekat prohlídka odborných učeben, kmenových tříd, výstava dobových fotografií a dokumentů, prezentace výtvarných prací žáků a ještě několik dalších drobných překvapení.  Školní jídelna poskytne své prostory zájemcům o malé občerstvení a také zázemí k tomu, aby si lidé v klidu poseděli u kávy či čaje a zavzpomínali s kolegy nebo spolužáky na doby svých školních let.

Na tuto akci jsou zváni opravdu všichni a my se těšíme, že se v hojném počtu v naší škole setkáme. Přestože byla shromažďování jmen a kontaktů na lidi působící v ZŠ Karla Čapka 119 věnována značná pozornost, mohlo dojít k tomu, že seznamy byly neúplné či se z nějakých dalších důvodů na někoho zapomnělo. Tento fakt by nás samozřejmě velmi mrzel, a proto touto cestou opětovně vyzíváme ony zaměstnance, kterým nebude do 9. listopadu poštou či elektronicky doručena pozvánka, aby se nám sami ozvali a to emailem na: zs1habartov@volny.cz, telefonicky paní sekretářce na 352681345 nebo písemně na adresu ZŠ Habartov, Karla Čapka 119 Habartov 35709. Věříme, že si společně naše oslavy užijeme a že se škola stane místem pro vzpomínání a setkání kantorů, spolužáků, známých i přátel.

Mgr. Aleš Plevka