* kuchařka/

vedoucí

kuchařka

* asistent pedagoga

Halloweenský kahoot pobavil i poučil

Přímo na den svátku všech svatých, tedy na úterý 31. října si pro zájemce z řad žáků druhého stupně připravila paní učitelka Vendula Herynková zábavný tematický kvíz. V hodinu „H“ se do třídy nakonec dostavilo deset jeden až tříčlenných soutěžních týmů, aby se utkaly o drobné ceny. Soutěžící hádali dle ukázek názvy filmů, populárních písní či se snažili rozklíčovat zvyky a tradice spojené s tímto importovaným, ale stále populárnějším svátkem. Na všechny čekala porce čtyřiceti otázek a jejich přidanou hodnotou bylo to, že část z nich byla vyvedená v angličtině, takže si přítomní procvičili nejen své znalosti, ale také porozumění cizímu jazyku. Asi po hodině bylo dobojováno. Nejvíce se dařilo děvčatům ze 7. A Terezce Svobodové a Terezce Friedrichové, které nedaly nikomu šanci, když se hned po několika málo odpovědích ocitly na čele, kde se udržely až do samotného konce. Druhé místo v lítém boji urvala dvojice dívek z 9. A Kristýna Nováková a Kristýna Dobrá. Bronzovou příčku si pak vysoutěžila dvojice děvčat kombinovaná ze 7. A a 7. B Míša Kodetová a Nikola Miňová. Věřím však, že zábavnou hodinku si užili všichni bez rozdílu, a to bez ohledu na své konečné umístění. A tak není vyloučeno, že se zase při nějaké vhodné příležitosti může podobné klání opakovat.

Mgr. Aleš Plevka