* kuchařka/

kuchařka

* asistent pedagoga

Charitativní cvičení

Několik žáků naší školy se zúčastnilo víkendového charitativního cvičení.

Na neděli 26. června byl naplánován již 2. ročník charitativního cvičení na workoutovém hřišti. Město Habartov se padesáti tisíci korunami rozhodlo podpořit denní stacionář Mateřídouška v Chodově, mezi jehož klienty patří i potřební občané Habartova. Podmínkou pro odeslání této nemalé částky bylo odcvičení 15 000 kliků a 8 000 shybů.

V neděli dopoledne se na naše hřiště sjely z okolí desítky borců, kteří se rozhodli, že tento cíl pomohou naplnit. Je chvályhodné, že mezi nimi nechyběla ani necelá desítka chlapců školou povinných. Ti se každý svým dílem podíleli na tom, že limit byl během asi tří hodin nejen splněn, ale i s rezervou překročen, a tak do Chodova poputuje celá zastupitelstvem vyčleněná částka.

Je chvályhodné, že přes počáteční ostych, kdy si mezi těmi vytrénovanými horami svalů připadali poněkud nesměle a možná i bojácně, se do cvičení pustili s pořádnou vervou, která jim sem tam přivodila dokonce i křeč či řádné namožení svalů. Kluci ukázali, že když je správná motivace, dokážou dělat i správné věci. Poděkování patří i dívkám z osmé třídy, které se dostavily coby zapisovatelky výkonů a to i navzdory tomu, že vinou na poslední chvíli změněného systému cvičení nebylo jejich služeb až tak potřeba.

Budu určitě rád, když příští rok se zapojí žáci školy ve větším počtu. Pro ty, kteří dorazili letos, to byl určitě netuctový zážitek, neboť mimo jiné zde bylo k vidění i vystoupení workoutového freestyle a skvělé číslo Acro Yogy. Takže- hoši, děkujem!

Mgr. Aleš Plevka