* kuchařka/

kuchařka

* asistent pedagoga

Základní škola Habartov s drobným předstihem oslavila Den dětí

Na naší základní škole je nepsaným zvykem, že pátek, který se nachází nejblíže 1. červnu, nakdy připadá dětský svátek, tráví žáci i učitelé mimo běžný rámec výuky a pokud to počasí dovolí i mimo učebny. Nejinak tomu bylo i letos.

Třídy prvního stupně využily "dne volna" navíc k různým společným aktivitám, hrám a výletům do bližšího či vzdálenějšího okolí. Sváteční den byl plně v režii třídních učitelek, kterým v některých případech vypomáhali i rodiče.

Celý druhý stupeň se bavil společně a to především sportem. Na řadu však tentokráte namísto tradičních kolektivních sportů přišly individuální disciplíny, které již žáci znali díky nácviku v hodinách tělesné výchovy.

Bonusem pro žáky byla i hodinka spánku navíc, neboť jsme se sešli ve tři čtvrtě na devět a poté jsme se přemístili do přilehlého sportovního areálu, kde se v devět hodin uskutečnilo krátké zahájení, které si vzal na starost ředitel školy Mgr. Václav Riedl.

Krátce po deváté hodině jsme se již rozešli na stanoviště, kde nás již čekali rozhodčí, delegovaní z řad necvičících žáků, a také záludné sportovní disciplíny. Každá třída tak během půlhodinky byla nucena splnit požadovaný výkon a přesunout se na další post.

Každý z úkolů (hod medicinbalem, hod pingpongovým míčkem, račí běh, driblink, skok a trojskok z místa) plnila vždy desítka dobrovolníků z každé třídy a jejich nejlepší výkony z předem stanoveného počtu pokusů se následně sčítaly. Paní učitelka Marková připravila sportovní klání tak dobře, že se vše počítalo na metry a prostým součtem výsledků ze všech stanovišť se došlo k určení pořadí tříd. Bojovalo  se ve dvou kategoriích, přičemž v jedné se utkala 6. A, 6. B a 7. A a v té druhé soupeřily dvě devítky s jednou osmičkou.

Výsledky nebyly až tak podstatné, přesto zástupci ze 6. B a 9. A měli z vítězství velkou radost. Předané diplomy pak budou tento den připomínat všem. Všichni si také jako odměnu odnesli nějaké ty cukrovinky, které byly nakoupeny díky podpoře města Habartov a někteří navíc i radost z dobrého sportovního výkonu, který odvedli.

Pozitivní na celém dopoledni byl fakt, že až na drobné oděrky či modřiny nedošlo k vážnějšímu zranění, že počasí vydrželo a že žáci se do všech šesti disciplín zapojovali veskrze aktivně a bez dlouhého přemlouvání či kyselých obličejů. Sportovní dopoledne druhého stupně habartovské základní školy tak proběhlo velmi dobře.

Mgr. Aleš Plevka