* kuchařka/

kuchařka

* asistent pedagoga

Besedy pro rodiče

Dne 19.11.2014 se konala na ZŠ v Habartově, Karla Čapka 119 beseda pro rodiče žáků a pedagogy na téma „Komunikace v rodině“. Besedu vedla Mgr. Zuzana Týnková, poradenská a školní pedagožka z neziskové organizace Bludiště. Akce byla zaštítěna Evropskou unií a pro zájemce byla zdarma.

Na besedě byly řešeny vztahy v rodině, které jsou ovlivněny způsobem komunikace, základní pravidla pro budování žádoucích rodinných vztahů prostřednictvím vhodné a správně zvládnuté komunikace. Byly vysvětleny základní komunikační styly, které se v rodinách objevují a rozkryty důvody, proč si někdy nerozumíme, proč vznikají konflikty a jak na ně nejlépe reagovat.

Beseda probíhala v rodinné atmosféře a přednášející vtáhla rodiče a pedagogy do aktivní debaty.

Další beseda proběhla dne 4.12.2014 na téma „Mé dítě má poruchy učení, jak mu mohu pomoci?“. Tuto besedu vedla Mgr. Helena Pěnkavová, speciální pedagožka z neziskové organizace Bludiště.

Beseda byla určena především pro rodiče žáků, které trápí dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie. Rodiče se dozvěděli, jak mohou komunikovat se školou a s poradenskými zařízeními. Co mohou žádat a co budou učitelé zřejmě žádat od nich. Byly objasněny další možnosti pro reedukaci poruch. Nedílnou součástí byl i návrh vhodné domácí přípravy, tak aby byla efektivní a měla smysl.

Při obou besedách byl dostatečný prostor, kdy rodiče mohli vznést své osobní dotazy nebo řešit osobní problémy.